Czytelnik miesiąca

Co musisz zrobić, by otrzymać zaszczytne miano Czytelnika Miesiąca?

• Przychodź w październiku do biblioteki szkolnej i wypożyczaj książki.
  • Czytaj wypożyczone książki i dbaj o nie, by wróciły do biblioteki w dobrym stanie.
  • Zachowuj się w bibliotece kulturalnie w stosunku do innych czytelników i pracowników biblioteki.
  • Hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: Wyobraź sobie…

Drogi Czytelniku, wyobraź sobie więc, że tytuł Czytelnika Miesiąca należy do Ciebie i zrób wszystko, by urzeczywistnić swoje marzenie! Wszak czytanie rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność!

Cele akcji:

• promocja czytelnictwa i działań biblioteki szkolnej,
  • podnoszenie kultury czytelniczej uczniów,
  • kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą.

Regulamin

• W rywalizacji o miano Czytelnika Miesiąca mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły.
  • Ocenie podlega aktywność i kultura czytelnicza uczniów, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek, terminowość oddawania książek przez czytelnika, dbałość czytelnika o wypożyczone książki, kultura zachowania ucznia na terenie biblioteki.
  • Zwycięzcę wyłoni jury w składzie: organizator akcji – p. Anna Szutowicz-Irten oraz bibliotekarka szkolna, p. Ewa Janas.
  • Jury wyłoni zwycięzcę w dwóch kategoriach: wśród klas I-III oraz IV-VIII.
  • Czas trwania akcji: 01.10.1019 r. – 31.10.2019 r.
  • Informacja o tym, kto został Czytelnikiem Miesiąca pojawi się na stronie internetowej szkoły w zakładce biblioteka nie później niż w pierwszym tygodniu listopada 2019 r.
  • Na zwycięzców czekają nagrody!

Uwagi:

• Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu oraz umieszczeniem wizerunku na stronie internetowej szkoły i w gablotach bibliotecznych.
  • Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Wyniki konkursu są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.

Czytelniku – odwiedź nas koniecznie.

Do zobaczenia w bibliotece!