Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W tym roku pod hasłem: Wyobraź sobie…

Przypominamy, iż to październikowe święto ustanowiono w 1999 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego, a jego głównymi założeniami są: zwrócenie uwagi na ważną rolę bibliotek w życiu szkoły oraz upowszechnianie czytelnictwa zgodnie z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa.

Jak będziemy świętować w PAŹDZIERNIKU 2019 r.?

Przez cały miesiąc biblioteka będzie zaskakiwać swoich czytelników różnymi inicjatywami. Odwiedź nas koniecznie! Zachęcamy do zapoznania się z księgozbiorem bibliotecznym oraz do wzięcia udziału w różnych akcjach i konkursach. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody.

  • Akcja CZYTELNIK MIESIĄCA – dla wszystkich uczniów
  • KONKURS dla uczniów klas IV-VIII pod hasłem „ZACZYTANI”
  • KONKURS dla uczniów klas II-III „WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, BIBLIOTEKO!”
  • Akcja „WYOBRAŹ SOBIE… BIBLIOTEKĘ MARZEŃ”
  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klas pierwszych
  • Gazetka ścienna „Niezwykli bibliotekarze”

Ponadto w każdy poniedziałek października na 5-ciu pierwszych czytelników, którzy przyjdą do biblioteki i podzielą się z bibliotekarzem swoimi wrażeniami na temat przeczytanej ostatnio książki (oczywiście wypożyczonej w szkolnej bibliotece ☺), czeka drobny upominek!

UWAGA! Szczegółowe informacje na temat wszystkich konkursów i akcji bibliotecznych można znaleźć na stronie internetowej szkoły w zakładce biblioteka oraz u organizatorki obchodów MMBS na terenie naszej szkoły, p. Anny Szutowicz-Irten.

ZAPRASZAMY

Udostępnij