Dyskusyjny Klub Książki w ZSP nr 6!

W piątek 25 września odbyło się spotkanie informacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki. Zainteresowani Uczniowie wpisali się na listę, a także otrzymali pierwsze zakładki z tytułem najbliższej lektury. Dzieci poproszono, by zapisywały swoje odczucia z wszystkich książek (także tej, nad którą będziemy dyskutować) w tzw. „Lekturowniku” – notesie/zeszycie z notatkami pisanymi na bieżąco, w trakcie czytania.

Pierwsze lekturowe spotkanie DKK odbędzie się 27 października (wtorek) o godz. 15.30 w czytelni biblioteki szkolnej. Porozmawiamy o naszych odczuciach związanych z lekturą „Matyldy” Roalda Dahla, a także zaplanujemy działania DKK popularyzujące czytelnictwo w ZSP nr 6. Na podstawie propozycji uczniów i opiekuna, wskażemy również kolejną książkę, o której porozmawiamy w listopadzie.

Obowiązkowo zabieramy ze sobą dobry humor.

Opiekunka Szkolnego DKK
Michalina Surma

Udostępnij