Działania z zakresu doradztwa zawodowego

28.02.2023 roku chętni uczniowie klas ósmych wzięli udział w Arenie Zawodowców. Wydarzenie promujące szkolnictwo zawodowe i techniczne odbyło się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Uczniowie mogli zwiedzić 12 wysp tematycznych poświęconych danym branżom (m.in. rzemiosło artystyczne, fotografia, nowe technologie i wiele innych).

Z kolei 09.03.2023 w naszej szkole gościliśmy Panią Martę Górecką-Górczyńską z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Pozaniu, która opowiedziała ośmioklasistom o możliwościach dalszego kształcenia w XXIX Liceum Ogólnokształcącym, Technikum Mechanicznym oraz 3-letniej Szkole Branżowej I stopnia oraz 2-letniej szkole branżowej II stopnia.

Mając na względzie dynamikę rynku pracy oraz nadchodzące zmiany w sferze zawodów dokładamy wszelkich starań aby wiedza przekazywana naszym uczniom była jak najbardziej aktualna. Nasza doradczyni zawodowa 7.03.2023 uczestniczyła w konferencji Nowoczesne doradztwo zawodowe w Wielkopolsce organizowanej m.in. przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Ponadto bierze udział w projekcie dla nauczycieli Rozwijanie kompetencji kadry dydaktycznej w zakresie doradztwa zawodowego na obszarze I makroregionu. Projekt jest organizowany przez Ministerstwo Edukacji Nauki w porozumieniu z Wielkopolskim Kuratorium i ma na celu przybliżyć nową, profesjonalną wiedzę z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Udostępnij