Dzień Dinozaura w świetlicy 108

W dniu 28 lutego 2023 r. świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Uczniowie dowiedzieli się, co oznacza określenie dinozaur („straszna jaszczurka”), kiedy żyły, na jakich terenach, co jadły, jak funkcjonowały. Najciekawsze rodzaje dinozaurów, które żyły na lądzie (np. diplodoki, brontozaury, priceratopsy), w powietrzu (np. pterodaktyle) i częściowo w wodzie-oceanach, (np. szonizaury), największe (niektóre tytanozaury), najwyższe (brachiozaury) i najmniejsze (kompsognaty). Uczniowie dowiedzieli się również, kiedy odkryto najstarszy szkielet dinozaura (w 1878 r.) oraz jak wielką ilość pożywienia mogły zjeść dinozaury roślinożerne (nawet 1 tonę!). Dzieci rysowały następnie podobizny dinozaurów oraz wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem pestek dyni.