Dzień Czekolady w przedszkolu

„Czekolada”

Zapytała mała Ada:

Skąd się bierze czekolada?

Słodka, pyszna i pachnąca,

taka twarda i lejąca?

Mama Ady pomyślała i

tak córci powiedziała:

nasza Ziemia lasy skrywa,

tropikami je nazywa,

rosną w nich przeróżne drzewa,

każdy ptaszek o nich śpiewa.

Jedno drzewo jest bajkowe,

bo ma ziarna kakaowe.

Dzielni ludzie je zbierają,

suszą, mielą, przerabiają.

Wysyłają je w świat cały,

żeby ludziom radość dały.

Czekolada z nich powstanie,

to odpowiedź na pytanie!

Ewa Dafner

W tym tygodniu, we wtorek 12.04, obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto czekolady. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach matematycznych, manipulacyjnych oraz językowych. Dzieci z dumą opowiadały jaki to pozytywny wpływ czekolada ma na ich nastrój. Przedszkolaki wiedzą, że czekolada nie jest cennym źródłem witamin i zgodnie przyznali, że powinna być ona tylko dodatkiem do zbilansowanej diety. Wszyscy zobaczyli, jak powstaje czekolada, jaką długą drogę musi przebyć, aby trafiła na nasz stół. Kolejną czekoladową atrakcją była zabawa muzyczno- ruchowa „Chocolate choco choco”. Z pewnością ten dzień będzie długo i miło wspominany.

 

Udostępnij