Dzień Dinozaura

Dnia 18 lutego gościliśmy w przedszkolu paleontologa. W tym dniu dzieci przyniosły zabawki- dinozaury oraz książeczki tematyczne. Nasz gość przeprowadził w każdej grupie zajęcia dydaktyczne z zakresu paleontologii. Opowiedział na czym polega praca paleontologa i czym się różni od pracy archeologa. W ramach spotkania zaproszony paleontolog zaprezentował cztery prelekcje o następującej tematyce: ,,Wielkie dinozaury” – wykład dedykowany dzieciom najmłodszym, którym w prosty i przystępny sposób przybliżył podstawowe informacje na temat prehistorii i dinozaurów. Grupa niebieska uczestniczyła w wykładzie pt. ,,Fascynujący świat dinozaurów” –będący wprowadzeniem do świata paleontologii, wykopalisk i skamieniałości. Grupa zielona brała udział w zajęciach pt. ,,Rekordziści wśród dinozaurów” – celem było zaprezentowanie dinozaurów, które wyraźnie odróżniały się pewnymi cechami, wyglądem czy zachowaniem od swoich krewniaków. Grupa żółta natomiast słuchała prelekcji pt. ,,Dinozaury z ekranu vs surowy głos nauki” –mający pokazać często pojawiające się błędy w filmach o dinozaurach i skonfrontowanie ich z badaniami naukowymi. Przedszkolaki brały aktywny udział podczas zajęć oraz miały możliwość zobaczenia i dotknięcia prawdziwych skamieniałości, m. in. kości dinozaurów, skamieniałości bezkręgowców czy gadów morskich. W tym dniu dzieci tworzyły prace plastyczne dotyczące dinozaurów. Przedszkolaki w podziękowaniu za fascynujące zajęcia stworzyły album dinozaurów, który wręczyły na koniec prowadzącemu wykłady paleontologowi.

Udostępnij