Dzień Handlowca w świetlicy 108

W dniu 12.02.2020 r. w świetlicy 108 świętowaliśmy Dzień Handlowca. Dzieci dowiedziały się, skąd wzięła się nazwa „sklep”, jakie są rodzaje sklepów ze względu na wielkość (od mini-sklepiku do hipermarketu) oraz rodzaje artykułów – w tym przypadku dopasowywały nazwy poszczególnych artykułów do nazw sklepów (np. sklep papierniczy – artykuły piśmiennicze). Następnie dzieci sporządziły plakat, dotyczący rodzajów sklepów oraz powycinały różne obrazki przedstawiające artykuły z kolorowych ulotek sklepowych, które poprzyczepiały do plakatu. Rozwiązały również krzyżówkę „handlową” z hasłem, którą wygrała Helenka Kozłowska z klasy III a.

Najważniejszym dziełem okazały się kolorowe plakaty na szarym papierze, przedstawiające projekt wystawy sklepowej, które dzieci pięknie wykonały, pracując z zapałem w grupach i wykazując się dużą wyobraźnią. Wszystkie projekty zostały nagrodzone, a wszystkie zajęły…I-wsze miejsce !

 

1 grupa – Salon samochodowy Volvo:

Szymon Jaworski

Andrzej Łapkowski

Błażej Potrzebowski

Stanisław Rozwadowski

 

2 grupa – Cukiernia:

Alicja Tomaszewska

Michalina Wojtasz

 

3 grupa -Hodowla koni:

Oliwia Bartkowiak

Jagoda Kawa

Aleksandra Neugebauer

 

4 grupa – Cukierkoland:

Berenika Ładziak

Helena Mętkowska

Izabela Wesołowska

Martyna Wojnarowska

 

5 grupa – Małe zoo:

Patrycja Burzak

Maria Kluszczyk

 

6 grupa – Sklep z zabawkami:

Matylda Bratko

Olga Bratko

Zuzanna Główczak

Dawid Jańczak

Marcin Kubiak

Julia Sowińska

 

Wszyscy zostali nagrodzeni. Gratulujemy !

Na koniec dzieci urządziły zabawę w sklep.

Pani wychowawczyni świetlicy przeprowadziła z dziećmi rozmowę nt. pracy w sklepie sieciowym, bazując na zestawie pytań i odpowiedzi, przygotowanej przez pracownika sklepu (np. co to jest manko i superata). Następnie dzieci zredagowały kilka porad dla klienta.

Udostępnij