Dzień Dinozaura w świetlicy 108

W dniu 26 lutego 2020 r. w świetlicy nr 108 świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Wychowawczyni świetlicy przeczytała wiadomości nt. dinozaurów, czyli mezozoicznych gadów. Dzieci dowiedziały się, co oznacza określenie dinozaur („straszna jaszczurka”), kiedy żyły, na jakich terenach, co jadły, jak funkcjonowały. Przedstawiła też najciekawsze rodzaje dinozaurów, które okazało się żyły na lądzie (np. diplodoki, brontozaury, priceratopsy), w powietrzu (np. pterodaktyle) i częściowo w wodzie-oceanach, (np. szonizaury), opowiedziała i pokazała na ilustracjach, jakie dinozaury były największe (niektóre tytanozaury), najwyższe (brachiozaury) i najmniejsze (kompsognaty). Uczniowie dowiedzieli się również, kiedy odkryto najstarszy szkielet dinozaura (w 1878 r.) oraz jak wielką ilość pożywienia mogły zjeść dinozaury roślinożerne (nawet 1 tonę !). Bardzo ciekawą prezentację przygotował też uczeń Dawid Jańczak – opowiedział o historii dinozaurów, przedstawił interesujące ich rodzaje i informacje na ich temat, prawdopodobne przyczyny wyginięcia, a nawet przeprowadził minikonkurs z nagrodami (rysunkami dinozaurów). Najbardziej podobała się figurka pterodaktyla, którą przyniósł pokazać. Panie nagrodziły go książeczką nt. dinozaurów.

Dzieci rysowały następnie podobizny dinozaurów oraz wykonały prace plastyczne „Jak wyobrażam sobie dinozaura?” z wykorzystaniem talerzyków papierowych i farb. Najpiękniejsze rysunki zostały nagrodzone:

I miejsce otrzymał – Eryk Rochecki z klasy III a

II miejsce otrzymał – Dawid Jańczak z klasy III b

Wyróżnienia otrzymały:

Alicja Tomaszewska z klasy IVb ,

Klaudia Baumann z klasy IVb

Helenka Kozłowska z klasy III a.

Na koniec uczniowie rozwiązali quiz nt. dinozaurów. Nagrodzone zostały dzieci otrzymując ex aequo I miejsce :

Michalina Wojtasz z klasy III c

Błażej Potrzebowski z klasy III c

Szymon Jaworski z klasy III c

Udostępnij