Dzień Dziecka na Uniwersytecie

Dnia 4 czerwca Przedszkolaki brały udział w pokazach chemiczno- fizycznych zorganizowanych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Był to pokaz przygotowany przez wykładowców Uniwersytetu z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie grupy przedszkolne dzielnie dotarły do Katedry Wydziału Fizyki. W przestrzennej sali wykładowej dzieci podziwiały, a także brały udział w eksperymentach i doświadczeniach. Pokazy chemicznych doświadczeń z wykorzystaniem sody, octu, barwników, nadmanganianu potasu i ciekłego azotu oraz wielu innych składników zachwyciły wszystkich. Powstawały burze w probówkach, wulkany pary i ogromnej piany, ciesze zachwycały barwami i eksplozjami. Doświadczenia z wykorzystaniem fruwających balonów zainteresowały widownię. Pokazy fizycznych doświadczeń były zjawiskowe i napewno zostały w pamięci małych obserwatorów. Dzieci były świadkami między innymi jak powstają pioruny kuliste i świetlne miecze. Na zakończenie pokazów każde dziecko otrzymało małe świetlne miecze. Po pełnych wrażeń pokazach Przedszkolaki miały czas na odpoczynek na trawce, w malowniczej scenerii Kampusu UAM.

Udostępnij