Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Dziewicza Góra w Nadleśnictwie Łopuchówko

Dnia 7 czerwca wszystkie Przedszkolaki wyjechały do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Leśnej Dziewicza Góra w Nadleśnictwie Łopuchówko. Na miejscu dzieci brały udział w zajęciach zorganizowanych przez studentów oraz prowadzących Ośrodek. Przedszkolaki między innymi miały możliwość poznać ptaki wystepujące w pobliskich lasach, brały udział w zajęciach edukacyjnych i zabawach ruchowych. Zdobyły wiadomości na tematy takie jak: „Leśnik gospodarzem lasu- praca leśnika”, „Bezpieczne wakacje, bezpieczny las”- jak sobie radzić z kleszczem, „Tajemnice ptasich mieszkań”, „Zima w życiu ptaków”, „Rozpoznawanie drzew”, „Jak zbudowane jest drewno”. Nasze pociechy miały możliwość przy pomocy opiekunów zbicia budki lęgowej. Podczas wyprawy do lasu, dzieci dowiedziały się, jak należy się przygotować i ubrać do lasu. Podczas spaceru dzieci obserwowały i szukały śladów dzików. Widziały mrowisko, dziuple, poznały niektóre rodzaje i nazwy drzew. Dowiedziały się jak należy zachowywać się w lesie, słyszały i szukały wzrokiem dzięcioła. Słuchały śpiewu różnych rodzajów ptaków, obserwowały ich pióra, wykonały swoją sowę z masy solnej. Na koniec wycieczki dzieci przy ognisku zajadały się pysznymi bułeczkami z kiełbaskami, miały mozliwość na wspólne rozmowy i integrację. Jak wynika z informacji zwrotnych wycieczka i zorganizowowane zajęcia bardzo podobały się Przedszkolakom. Dla najmłodszej grupy ogromnym przeżyciem była jazda autokarem oraz samodzielne zbijanie budki lęgowej.

Życzymy, aby ta wycieczka była pięknym wprowadzeniem w zbliżajęce się wakacje- pełnych leśnych przygód.

Udostępnij