Dzień fioletowy w grupie IV, III, II i I

W myśl hasła, które towarzyszyć nam będzie przez cały rok – „Żyjmy zdrowo i kolorowo” 27 września zorganizowaliśmy Dzień Fioletowy. Kolor fioletowy to kolor pochodny – tego dowiedziały się dzieci poprzez doświadczenia z kolorami. Ileż było radości, gdy łącząc dwa kolory czerwony i niebieski – wyczarowano kolor fioletowy. Wykonaliśmy również fioletowy, podwodny wulkan w butelce. Doświadczenia niezwykle spodobały się dzieciom. Tego dnia wykorzystaliśmy również projektor multimedialny – dzieci nazywały fioletowe owoce i warzywa. Skosztowaliśmy fioletowych przysmaków – sosu jagodowego oraz suszonych śliwek. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych jak również uczyły się zgodnej rywalizacji w odgadywaniu zagadek słownych, oczywiście o tematyce pełnej kolorów. Natomiast dzieci z grupy I zadbały w tym dniu o fioletowe elementy stroju, przyniosły fioletowe warzywa i owoce, które wspólnie poznawały. Przedszkolaki z grupy III wykonały wspólną pracę plastyczną – śliwkę. Nie zabrakło degustacji fioletowych potraw przygotowanych przez naszą kuchnię oraz przygotowanego przez dzieci w ubiegłym tygodniu kompotu. Czterolatki z grupy II przez cały ubiegły tydzień poprzez wielozmysłowe doznania zdobywały wiedzę na temat owoców. Dzieci poprzez dotyk, węch i smak poznawały owoce, samodzielnie wykonały sałatkę owocową, a w kąciku przyrodniczym zasadziły pestki cytryny.

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *