Kartka urodzinowa dla Patrycji

Klasy 5 SP wzięły udział w akcji charytatywnej pisania kartek urodzinowych w języku angielskim dla Patrycji. Pati jest 13-letnią dziewczynką, która kilka lat temu zaczęła ciężko chorować. Za kilka dni Pati będzie obchodziła swoje 14 urodziny, w związku z czym jej rodzice zorganizowali ogólnopolską akcję, prosząc o wysyłanie jej kartek urodzinowych. Klasy 5 naszej szkoły chętnie zaangażowały się w akcję, okazały wiele serca i empatii i stworzyły samodzielnie wiele pięknych kartek urodzinowych. Co więcej, akcja pozwoliła uczniom rozwinąć swoje zdolności językowe, ponieważ wszystkie życzenia zostały napisane w języku angielskim.

Szczególne podziękowania za wykonanie największej liczby kartek należą się klasie 5b, której wychowawcą jest Pan Igor Bykowski.

Akcję pisanie kartek wśród klas 5 nadzorowała Pani Karolina Braczyńska- nauczyciel języka angielskiego.

Historia Patrycji zaczerpnięta z jej profilu na Facebook- PatiLove.pl POMOC DLA PATI

Patrycja Szczęch była zdrową dziewczynką, urodziła się zdrowa i prawidłowo rozwijała się do 8 roku życia. Była wesoła, gadatliwa, pełna energii i bardzo ruchliwa, wszędzie było jej pełno. W 2 klasie zaczęły się problemy. Pati zaczęła się zapominać, traciła kontakt
z rzeczywistością. Minęły ponad 4 lata, a choroba nadal postępuje. Pati w dalszym ciągu nie jest do końca zdiagnozowana. Pati jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, neurochirurga, kardiologa, ortopedy, chirurga, urologa, okulisty, endokrynologa i lekarza rehabilitacji medycznej. Wymaga korzystania ze specjalistycznego sprzętu, stałej rehabilitacji, oraz stałego przyjmowania leków.

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *