Dzień Higienicznej Toalety

„Dzień Higienicznej Toalety” – tak brzmiało hasło przewodnie dnia zorganizowanego w świetlicy 108 w ramach konkursu Domestos – Wzorowa Łazienka.

Wychowawczynie świetlicy zaprosiły z tej okazji szkolną pielęgniarkę, Panią Marlenę Hojkowską, by opowiedziała dzieciom o niezbędnych w tym temacie kwestiach.
Dzieci dowiedziały się, którego dnia obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk, Jamy Ustnej oraz Światowy Dzień Toalet, jak i który miesiąc ma miano miesiąca zdrowia. Pani Pielęgniarka przygotowała dla nich krzyżówkę, a także omówiła plakat dotyczący zasad korzystania
z toalety szkolnej i publicznej. Poruszono tematykę chorób, oszczędności, ochrony środowiska i poprawnego zachowania. Dzieci wykazały się sporą wiedzą i aktywnością, za którą zostały nagrodzone. Panie wychowawczynie przeprowadziły krótki quiz, którego nagrodą było mydełko, zawierające sylwetkę sarenki wykonaną przy pomocy drukarki 3D.
Nagrodą pocieszenia były dwie osobne sarenki. Następnie każde z dzieci brało udział
w warsztatach mydlarskich, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Mydełka były wykonane z bazy glicerynowej, olejków eterycznych, barwników spożywczych, suszonej lawendy, cekinów oraz wszelkich innych dodatków na które dzieci miały ochotę.

Dzień Higienicznej Toalety na pewno zostanie w naszej pamięci na długo, lecz mamy nadzieję, że przede wszystkim zachęci dzieci do dbania o czystość i higienę w toaletach szkolnych oraz publicznych.

Wychowawczynie świetlicy szkolnej 108

 

Udostępnij