Dzień Jeża

Dnia 9.11.2021r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Jeża. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat tego sympatycznego, kolczastego zwierzątka przygotowującego się właśnie do długiego zimowego snu. Święto te było okazją, aby wzbudzić w dzieciach ciekawość do otaczającego je świata i przyrody oraz uświadomić jak ważną rolę w środowisku pełnią jeże. Przedszkolaki we wszystkich grupach wykonywały również prace plastyczne, których głównym bohaterem był jeż – plakaty, wyklejanki z plasteliny oraz jeże z masy solnej. Grupa starszaków zbudowała tuż przy przedszkolu zimowy domek dla jeża z liści i gałązek. Nie zabrakło także tego co nasze dzieci uwielbiają najbardziej czyli zabaw ruchowych jak np. ,,Na dywanie siedzi jeż’’, zabawy z pluszowym jeżykiem i chustą animacyjną oraz wspólnych zabaw przy piosenkach.

Udostępnij