Narodowy Dzień Niepodległości

Dnia 10 listopada 2021r. w naszym przedszkolu dzieci brały udział w Narodowym Święcie Niepodległości. Z tej właśnie okazji cała nasza społeczność przedszkolna włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”, której celem jest zachęcenie dzieci do uroczystego świętowania i przeżywania Narodowego Święta Niepodległości. W ramach tej akcji, której inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki przedszkolaki, o godzinie 11: 11 odśpiewały hymn narodowy (z uwagi na trwający stan epidemii, odśpiewanie hymnu odbyło się zgodnie z zachowaniem dystansu i zasad bezpieczeństwa).

Był to dzień dzięki, któremu kształtowaliśmy u dzieci szacunek do polskich symboli narodowych – każdy przedszkolak wie, jak wygląda godło oraz flaga naszego kraju. Ponadto dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne, stworzyły kotyliony. Podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki zapoznane zostały z mapą Polski, historią, zabytkami oraz charakterystycznymi miejscami naszego kraju.

Udostępnij