Międzynarodowy Dzień Kropki

W środę 15 września jako jeden z 108 krajów na świecie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, który ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. W ramach zajęć z techniki klasy piąte i szóste wykonały prace pt. Moja kreatywna kropka. Dzieci wykorzystały różne materiały oraz techniki. Najważniejsze jednak, że wykazały się wielką wyobraźnią i kreatywnością.

Na lekcjach wychowawczych nauczyciele opowiedzieli historię Vashti, która uwierzyła w swoje możliwości. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne, w których przedstawili swoje talenty, oczywiście wykorzystując przy tym element kropki.

Na lekcjach matematyki również najważniejsza była kropka. Uczniowie wykonali różne zadania z kropkami, łącząc przy tym elementy nauki i zabawy. Na lekcjach informatyki uczniowie tworzyli bajeczne grafiki za pomocą kropek (bomomo.com).

Na lekcjach języka polskiego nauczyciele wykorzystali kreatywność uczniów, aby pokazać, że kropka wystarczy, aby zachęcić do redagowania wypowiedzi. Między innymi uczniowie otrzymali kolorowe kropki, które były punktem wyjścia do stworzenia pracy plastycznej. Następnie uczniowie tworzyli krótkie opowiadania.

Na lekcjach plastyki uczniowie z klasy 7a, 6b, 4a,4b wykonywali prace pt. Świat w kropki. Wystawę prac można obejrzeć w holu szkoły.

Biblioteka szkolna włączyła się w obchody Dnia Kropki przygotowując kolorową gazetkę na korytarzu szkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

Beata Kulesza

Udostępnij