Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Była to okazja do świetnej zabawy. Na początku były poszukiwania w naszym otoczeniu przedmiotów w kropki. Dzieci wymieniały zwierzęta, rośliny i grzyby, w których ubarwieniu można zauważyć kropkę. Przedszkolaki słuchały i oglądały historię Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa. Opowiadanie dotyczy małej kropki, która zmieniła świat dziewczynki. Bajka uczy jak można od „małej kropki” rozwinąć swój talent i umiejętności przy jednoczesnym poszanowaniu i docenianiu innych osób. Tego dnia dzieci w przedszkolu rozwijały swoja kreatywność i wyobraźnie. Dużo malowały, rysowały w grupach i samodzielnie. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się o ważnej roli kropki w zdaniu. Było też sporo różnych zadań i zabaw z kropką dostosowanych do grupy wiekowej. Wszyscy dobrze się bawili, zdobywali nowe umiejętności, a także rozwijały swoje talenty.

 

Udostępnij