Dzień Kubusia Puchatka

– Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Tego misia, trochę niezdarnego, kochającego łasucha znają wszystkie dzieci. 18 stycznia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci odszukiwały w swoich salach ukrytych słoików z miodkiem, do których dołączone były zadania i zagadki dotyczące Kubusia i jego przyjaciół mieszkających w Stumilowym Lesie. Przedszkolaki układały puzzle, uczyły się „misiowej” rymowanki, chodziły po śladach Kubusia Puchatka. Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne i zaangażowane, a wykonując prace plastyczne wykazały się dużą pomysłowością i dokładnością. Nie obyło się również bez czytania fragmentów książki o misiu, który był inspiracją do naszych zajęć. Na koniec wesołego dnia dzieci otrzymały medale.

Udostępnij