Nowości w bibliotece szkolnej #2

Szanowni Uczniowie,

czas na następne nowości! Nasza biblioteka wzbogaciła się o kolejne tomy z cyklu książek Elfomania wydawanego nakładem Wydawnictwa Literatura. Oprócz znanego i lubianego Sposobu na Elfa Marcina Pałasza możecie teraz wypożyczyć:

  • Elfie, gdzie jesteś? (tom 2)
  • Elf wszechmogący (tom 3)
  • Elf i pierwsza gwiazka (tom 5)

  • Marcin Pałasz, Elfie, gdzie jesteś? – od adoptowania Elfa minęły już dwa miesiące. Z uwagi na środek wakacji, wszyscy myślą o wyjeździe, jednak nic nie idzie po myśli rodziny – wścibstwo sąsiadki daje się we znaki, Młodego rzuca dziewczyna, a na osiedlu grasuje dziki paw. Kiedy już wszystko zdaje się zmierzać ku dobremu… pies znika bez śladu! Gdzie jest Elf? Czy uda się go uratować?
  • Marcin Pałasz, Elf wszechmogący – Duży, Młody i Elf wyruszają wreszcie na upragnione wakacje. Jednak i tutaj nie opuszczają ich kłopoty – pierwszego dnia okazuje się, że ktoś ukradł… pensjonat! Przed bohaterami do odkrycia zagadka kryminalna, a także zaskakujace zdolności Elfa. Z kolei Młody… znowu się zakocha…
  • Marcin Pałasz, Elf i pierwsza gwiazka – Duży i Młody postanawiają spędzić pierwsze wspólne Święta Bożego Narodzenia z Elfem w Biestrzykowie, w gronie rodzinnym. Kłopoty nadal trzymają się psa i jego opiekunów – chleb domowej roboty ucieka po całej kuchni, karp popada w depresję, szwedzkie śledzie od wujka Stefana zatruwają atmosferę w całym domu, zaś sam wujek zaczyna malować pisanki. Jak zawsze nie zabraknie sporej dawki śmiechu!

 

Zachęcamy do zamawiania książek. Jak zawsze wystarczy przesłać wiadomość na Librusie. O tym, kiedy książka będzie gotowa do odbioru w portierni, zawsze zostaniecie poinformowani.

Pracownicy biblioteki szkolnej

Udostępnij