Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszym przedszkolu dzieci brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dla wielu dzieci, a przede wszystkim dla maluszków miś jest przyjacielem, który utuli do snu jak i otrze łzy w trudnych chwilach.

Przedszkolaki w związku z tym przemiłym świętem miały okazję posłuchać historii pluszowego misia, obejrzeć jak wyglądały one kiedyś, a jak prezentują się teraz. Ponadto śpiewały i uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych w rytmie misiowych melodii. Wspólnie naśladowaliśmy dźwięki jakie wydają misie oraz uczestniczyliśmy w misiowej gimnastyce. Tego dnia nie zabrakło czasu również na poznanie misiowego przysmaku, uczestniczenie w zabawach matematycznych jak i rozpoznawanie znanych misi z całego świata. To był bardzo wesoły dzień pełen atrakcji. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i misiowe odznaki.

Miś,
misiowi,
z misiem,
misia,
jego święto mamy dzisiaj!

I ja wiele misiów mam,
oraz różne misie znam.

Bure- żółte,
duże- małe,
te tchórzliwe i te śmiałe.

W kamizelce, w kapeluszu,
z parą wielce śmiesznych uszu.

Tak też przypomina mi się,
jakie cechy mają misie.

Jedno łączy misi ród,
wszystkie misie lubią miód!

Udostępnij