I Festyn rodzinny

2 czerwca 2017 odbył się w naszym przedszkolu I Festyn Rodzinny.

Hasłem tegorocznego festynu było: „Sport to zdrowie”. Zgodnie z hasłem główną jego część stanowiły konkurencje sportowe zorganizowane dla dzieci przez rodziców. Przedszkolaki miały okazję rzucać do celu, strzelać gole, pokonywać slalomy i tory przeszkód, czy przeciągać linę. Na wszystkich zmęczonych czekała kawiarenka z pysznym ciastem i orzeźwiającą wodą.

Dużą atrakcją dla dzieci była loteria fantowa, a każda z nagród wywoływała uśmiech na dziecięcych buziach. Zwieńczeniem festynu były pokazy: naukowy i taneczny. Pokaz naukowy przygotowali dla dzieci studenci Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Wszyscy mogli poznać właściwości ciekłego azotu, czy odkryć czym jest ciecz nienewtonowska. Następnie wielu wzruszeń dostarczył pokaz przygotowany przez dzieci uczestniczące w tym roku szkolnym w zajęciach tanecznych prowadzonych przez panią Kingę Grzybowską-Daniel. Mali tancerze zabrali widownię w pełen mądrości świat Małego Księcia. Dziękujemy rodzicom za czynny udział w I Festynie oraz za wspaniałą zabawę. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas.

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *