I Ty będziesz seniorem

Klasa VID uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej dotyczących wolontariatu oraz życia osób starszych. Poprzez wolontariat dzieci i młodzież uczą się współpracy, odpowiedzialności czy systematyczności. Zdobywają nowe umiejętności oraz bezcenne doświadczenia, które w przyszłości pomogą im w kolejnych etapach edukacji oraz w pracy zawodowej. Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o tym, jak zmienia się życie osób po 60 roku życia, jakie dolegliwości spotykają ich najczęściej i w jaki sposób mogą żyć aktywnie i szczęśliwie. Każdy uczestnik mógł również przekonać się na własnej skórze jak wygląda życie seniora zakładając specjalny kombinezon starości. Nowe doświadczenia będą niebawem potrzebne podczas nowych akcji wolontariackich z seniorami.

 

Magdalena Zasadzińska

wychowawca

Udostępnij