„I ty możesz zostać pisarzem” – wyniki konkursu

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji Konkursu Literackiego Klas Trzecich Szkół Poznańskich „I ty możesz zostać pisarzem” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 77 w Poznaniu. Konkurs objęty był patronatem Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu i miał na celu rozwinięcie zainteresowań literackich i wzbogacenie warsztatu pisarskiego dzieci. Uczestnicy mieli za zadanie napisać twórczą pracę literacką związaną z tematem przewodnim, który w tym roku brzmiał: „Niesamowite urodziny”. Temat pracy uczniowie poznali dopiero w dniu konkursu, pisali samodzielnie podczas lekcji i musieli nadać swoim pracom własne tytuły. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i wyróżnione w dwóch kategoriach i zostaną zamieszczone w specjalnie wydanej książce, którą otrzyma każdy z laureatów oraz ich szkoły.I tak na osiem szkół i 59 nadesłanych prac laureatami z naszej szkoły zostali:

W kategorii „Młody Literat” nagrody zdobyli:

Tatiana Gędziorowska kl. 3a,

Jan Gradowski kl. 3d,

W kategorii „Złota Wyobraźnia” nagrody zdobyli:

Ksawery Majchrzak kl. 3d,

Nikola Włodarska kl. 3d

Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyli:

Dominika Gawrońska kl. 3c,

Michalina Dąbrowska kl. 3a.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 grudnia o godz. 18.00 podczas świątecznego kiermaszu charytatywnego w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego 50 w Poznaniu.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i wszystkim laureatom Serdecznie Gratulujemy oraz życzymy twórczych inspiracji i osiągnięć literackich!

 

 

Udostępnij