SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI do CSD

Dnia 4 grudnia klasa 5b i 7b z inicjatywy pana Igora Bykowskiego wyszły na wycieczkę do CENTRUM SZTUKI DZIECKA na spektakl pt.: KASIEŃKA.Około godziny 11 zebraliśmy się w holu szkoły. Po sprawdzeniu obecności wyszliśmy z budynku. Po wejściu do Centrum odwiesiliśmy na wieszaki nasze kurtki. Następnie wyszliśmy na widownię i zajęliśmy miejsca. Gdy wszyscy usiedli, zaczęło się przedstawienie. Opowiadało ono o Kasieńce, która razem z mamą wyruszyła z Gdańska do Coventry w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu swojego ojca. Główna bohaterka musiała zacząć naukę w nowej szkole. Pasją bohaterki było pływanie, czego można było się domyśleć po tym, jak wstąpiła do klubu pływackiego. Chwilę po tym Kasia znajduje swojego tatę, który mieszka z inną kobietą. Dowiaduje się również, że ma…rodzeństwo. Gdy jej mama orientuje się, że dziewczynka znalazła ojca, jest na nią zła. Kasieńka dostaje zgodę na udział w zawodach pływackich w Londynie, o których marzyła. Matka jest przeciwna, by córka pojechała na konkurs. Zrozpaczona dziewczyna nie ma zamiaru się poddać i prosi tatę o podpis. Po zakończeniu zawodów podbiega do niej ojciec i zaczyna jej gratulować. Bohaterka zdobywa pierwsze miejsce. Po zakończeniu spektaklu zabraliśmy swoje kurtki z szatni i wyruszyliśmy z powrotem do szkoły.

Przedstawienie bardzo mnie się podobało, ponieważ było inne niż wszystkie. Nie widzieliśmy aktorów tylko ich cienie, dzięki czemu spektakl był jeszcze bardziej interesujący.

Julia Dolata VIIB

Udostępnij