Kolejne klasy wzięły udział w festiwalu filmowym Ale Kino!

4 grudnia kolejne kasy z naszej szkoły wybrały się do kina.

Klasa 5c oraz 6b uczestniczyły w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!
Uczniowie z klasy 5c obejrzeli film pt. ” Władcy przygód. Stąd do Oblivio”. Był to film przygodowy o dwójce nastolatków i rockandrollowym uciekinierze z innego wymiaru. Jak dobrze, że i tym razem wszystko dobrze się skończyło!
Z kolei uczniowie z klasy 6b śledzili losy 9-letniej dziewczynki, która potajemnie próbuje zaprzyjaźnić się z dzikim emu. Zwierzę to symbolizuje jej przodków, a spotkania z nim są dla bohaterki sposobem przeżywania żałoby po matce.

Po seansie uczniowie wzięli udział w ankiecie, której celem było dokonanie oceny filmu. Mali kinomaniacy mogli także zadawać pytania twórcom filmu. Ci bardziej zdeterminowani doczekali się nawet zdjęcia z główną bohaterką – Weroniką.

Magdalena Szulerowicz
Mariusz Mikołajczyk
Wychowawcy klasy 5c i 6b

Udostępnij