Warsztaty programowania z PixBlocks

W dniu dzisiejszym na lekcji informatyki gościli u nas programiści zaangażowani w stworzenie aplikacji PixBlocks.Aplikacja umożliwia edukację programistyczną w każdym wieku. Najmłodsi uczyli się prostego programowania blokowego, natomiast klasy 7 i 8 podjęły pierwsze kroki w programowaniu w języku Python. Dla najaktywniejszych uczniów czekały małe upominki. Aplikacja pozwala na założenie konta, dzięki któremu można kontynuować swoją przygodę z programowaniem w domu, na komputerze lub tablecie czy nawet telefonie komórkowym. Stworzona przez specjalistów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu aplikacja gwarantuje efektywną, kompleksową naukę programowania, z której może skorzystać każdy.

Warsztaty odbyły się w ramach akcji Szkoła Mistrzów Programowania.

 

Magdalena Zasadzińska

nauczyciel informatyki

Udostępnij