Konkurs o Zbigniewie Herbercie – wyniki

W naszej szkole ogłoszony został konkurs na najlepszą prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Zbigniewa Herberta. W roku 2018 obchodzimy 20. rocznicę śmierci twórcy słynnego cyklu poetyckiego „Pan Cogito”.

Zbigniew Herbert od końca lat 60. XX aż do swojej śmierci był jednym z najpoważniejszych kandydatów do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Był autorem wielu słuchowisk, poetą, dramaturgiem, eseistą, filozofem. Jego książki zostały przetłumaczone na 38 języków świata.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Maria Zgoła, Zofia Włodyka

II miejsce – Aleksandra Szarzyńska, Zuzanna Toboła

III miejsce – Vladyslav Diachenko, Aleksandra Leśniak, Jan Balcewicz

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami, które znajdują się na blogu polonistycznym naszej szkoły.

Udostępnij