Tęczowe doświadczenia i eksperymenty.

Dnia 13 czerwca w grupie III odbyły się warsztaty pt. „Tęczowe doświadczenia i eksperymenty”. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z nazewnictwem zebranych narzędzi w „Kąciku badawczym”. Dowiedziały się jak wyglądają i do czego służą probówki, miarki, lejki, miary, mikroskop, lupa. Następnie przeszliśmy do wykonywania eksperymentów. Pierwszy to „Magiczne słoiczki”- do przygotowania potrzebne były słoiczki, woda i farba. Przejrzysta woda, która znajdowała się w słoiczkach, po wymieszaniu zmieniła swoje zabarwienie. Drugie doświadczenie dotyczyło mieszania kolorów za pomocą zabarwionych cieczy oraz ręczników papierowych. Dużą atrakcją było „Tornado w słoiku”- wystarczyła woda i kropla szamponu lub płynu do naczyń do powstania efektownego wiru w słoiku. Następny eksperyment doczekał się oklasków. Gwoździem programu okazały się „Tęczowe wulkany” wykonane przy użyciu sody, octu i barwnika. Na koniec „tęczowych warsztatów” stworzyliśmy kolorową tęczę ze słodkich m&msów, która bardzo podobała się Przedszkolakom. Zajęcia były inspirowane projektem „Kreatywne Przedszkole”, w którym bierzemy udział.

Udostępnij