Konkurs SALAMANDRA -etap szkolny – „Mieszkańcy naszych lasów”

Dnia 20 lutego odbył się w nasze j szkole szkolny etap konkursu organizowanego przez towarzystwo SALAMANDRA „Poznaj mieszkańców naszych lasów” . W konkursie wzięło udział 16 osób klas 6 i 7 . Tematyka konkursu dotyczyła wszystkich gatunków ptaków zamieszkujących nasze lasy ( jest ich baaaardzo dużo) oraz ssaków, których jest mniej. Wiedza musi bardzo szczegółowa dotyczy siedlisk, ilości potomstwa, okresów lęgowych, zwyczajów, wyglądu itd. Konkurs ma tylko dwa etapy szkolny i wojewódzki. Do etapu wojewódzkiego wchodzi 80 uczniów z całej wielkopolski z najlepszymi wynikami. Więc czekamy na wyniki.

W naszej szkole szanse na następny etap mają następujący uczniowie:

Zuzia Gałęzewska klasa 6a – najwyższa ilość punktów szkole

Aleksandra Frankowska 7a

Zuzia Czechowicz 6b

Maciej Sołtysiak 6c

 

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie gratuluję odwagi zmierzenia się z tym trudnym tematem i cieszę się ,że poszerzyliście swoją wiedzę o polskiej przyrodzie.

 

Magdalena Koczorowska- nauczyciel biologii

Udostępnij