Konkurs z okazji DNIA ZIEMI

W związku z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi, wśród uczniów klas I-III, przeprowadzony został konkurs plastyczno-techniczny EKO pod hasłem „Nowe ze starego”.

Konkurs był doskonałą okazją, by choć w niewielki sposób przyczynić się do ochrony środowiska i być EKO – zamiast wyrzucać stare czy niepotrzebne przedmioty, nadać im zupełnie nowe życie, redukując przy tym powstawanie odpadów.

Zgodnie z założeniem konkursu uczniowie, wykazując się pomysłowością, w kreatywny sposób, wykorzystali materiały recyklingowe do stworzenia nowych, oryginalnych przedmiotów: zabawek, ozdób, rzeczy użytkowych i dekoracyjnych.

Spośród wielu ciekawych prac dostarczonych do szkoły komisja wyłoniła prace zwycięskie i przyznała wyróżnienia. Autorami najlepszych prac są : Zuzanna Jędrzejczak 3B, Adam Muszyński 3D, Helena Gałka 1C, Małgorzata Kuś 3B, Gabriel Gut 2B, Julia Majda 1C. Wszystkie dostarczone prace zostały wystawione w korytarzu szkoły.

Nagrody dla zwycięzców w konkursie ufundowała Szkolna Kasa Oszczędności.

Organizatorzy: Małgorzata Łopińska i Anna Grześko

Udostępnij