„LABIRYNT PRZEMOCY”

Uczniowie klas Vb,Vc,Vd wraz z wychowawcami (p. Bykowskim, p. Herkt, p. Kuleszą) w dniu 22 stycznia 2018 roku pojechali do Centrum Naukowo-Kongresowego Uniwersytetu Medycznego na spektakl teatralny pt. „LABIRYNT PRZEMOCY” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia.

Sztuka ta ukazuje widzom skutki przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej wobec młodych rówieśników. Aktorzy pokazali jak funkcjonuje we współczesnym świecie przemoc w internecie oraz jakie mogą być jej konsekwencje w stosunku do osób nią doświadczanych. Przedstawienie to w interesujący i ciekawy sposób prezentowało aktualne zagrożenia, a co najważniejsze zachęcało młodych widzów do podejmowania właściwych, pozbawionych przemocy działań. Ponadto ukazywało jak zachować się asertywnie i gdzie szukać fachowej pomocy w razie kłopotów.

Jedna z uczennic, Milena Siwicka z kl. Vb, podzieliła się swoimi przemyśleniami po obejrzanym spektaklu: „Moim zdaniem spektakl pt.: Labirynt przemocy jest bardzo pouczający, ponieważ pokazuje problemy współczesnej młodzieży. W sposób realistyczny aktorzy zaprezentowali problem przemocy fizycznej i psychicznej a dzięki dobrej grze aktorskiej spektakl skłonił mnie do przemyśleń. Nauka, jaką można wynieść z tego przedstawienia, to odpowiedzialność za swoje czyny i podejmowanie właściwych działań pozbawionych przemocy. Zarówno muzyka, efekty dźwiękowe, jak i oświetlenie były dobrze dobrane do scenariusza. Według mnie Labirynt przemocy to bardzo udana produkcja, którą szczególnie polecam uzależnionym od Internetu nastolatkom. „

Udostępnij