Warsztaty bożonarodzeniowe klasy Ia i Ib

Dnia 18.12 klasy Ia i Ic wybrały się na wycieczkę do miejscowości Konarskie na bożonarodzeniowe warsztaty. Zanim tam dotarliśmy obejrzeliśmy Kórnicki rynek wraz z piękną choinką i przeszliśmy się promenadą nad jeziorem. Potem krótka przerwa na śniadanie i zajęliśmy się zdobieniem pierników oraz przygotowaniem ozdób świątecznych. A wszystko to w 150-letniej szkole z pięknymi piecami kaflowymi. Mieliśmy okazję zobaczyć też stare przedmioty codziennego użytku. Potem poszliśmy zobaczyć zwierzęta gospodarskie, które mogliśmy nakarmić. W zagrodzie mieszkają kury, kaczki, króliki a nawet świnka wietnamska imieniem Lola. Wrażeń było co niemiara! Na końcu mieliśmy okazję spróbować wigilijnych potraw. – były pyszne. Nie obyło się również bez wizyty świętego Mikołaja. Niestety, nasza Pani z wrażenia zapomniała zrobić nam zdjęcia ze świętym więc to spotkanie pozostanie tylko w naszych wspomnieniach. To był bardzo fajny dzień.

Udostępnij