„Między nami i kulturami”

Konkurs pt. „Między nami i kulturami” został rozstrzygnięty. W dniach 12-16 grudnia każda klasa realizowała zadania związane z wylosowanym wcześniej krajem w ramach Tygodnia Międzykulturowego. Celem wydarzenia było poznanie tradycji kulturowych państw z całego świata, wzbogacenie wiedzy, rozbudzenie zainteresowania różnorodnością kulturową świata, zrozumienie i przejawianie tolerancji wobec ludzi oraz tradycji kulturowych innych państw. Dnia 16 grudnia poszczególne klasy przedstawiły swoje dokonania przed jury. Uczniowie prezentowali obchody Bożego Narodzenia w danym kraju, tradycyjne stroje narodowe, potrawy, sylwetki znanych postaci czy architekturę. Nie zabrakło muzyki i tańca związanego z danym państwem. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, wysiłek i kreatywność. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy tym wydarzeniu. Przedstawiamy zdjęcia z tego jakże wyjątkowego dnia w naszej szkole.

Konkurs został zorganizowany przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

 

Udostępnij