Narodowe Święto Niepodległości

W naszym Przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się razem, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas dzień.

Podczas spotkania dzieci oglądały przygotowany przez nauczycielki teatrzyk. Bohaterowie przedstawienia przeprowadzili krótki quiz dotyczący wiedzy na temat symboli narodowych oraz treści przedstawienia. Następnie wszystkie dzieci wspólnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Na koniec przedszkolaki obejrzały film „Polskie Symbole Narodowe” wyświetlony na dużym ekranie. W tym dniu wszystkie dzieci były elegancko ubrane i każde z nich otrzymało kotylion. Tego dnia wykonywano prace plastyczne związane ze Świętem Niepodległości- flagi, orły, kotyliony.
O godzinie 11:11 na boisku szkolnym Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 6 – wspólnie- dzieci ze Szkoły nr 15 oraz z Przedszkola nr 191 odśpiewały jeszcze raz hymn Polski. Udział w takich uroczystościach kształtuje od najmłodszych lat patriotyzm, pozytywne postawy i uczucia do swojego państwa. Głównym celem przygotowanego spotkania- teatrzyku oraz zebrania się na boisku było kształtowanie przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Święto Niepodległości stało się podniosłym dniem w ZSP nr 6 i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Udostępnij