Wycieczka do lasu

W poniedziałek, 23 września 2019r. dzieci z grupy I, II oraz III wyruszyły do pobliskiego lasu w poszukiwaniu śladów jesieni. Przedszkolaki miały okazję obserwować naturalny świat roślin i zwierząt oraz poznać różnorodność szaty roślinnej w lesie. Okazało się, że las kryje w sobie wiele tajemnic. Zaciekawione dzieci oglądały ślady zwierząt, słuchały odgłosów lasu oraz sprawdzały, jakich mieszkańców kryją leśne zakamarki. Podczas spaceru udało się również zebrać skarby lasu do kącika przyrody tj. kolorowe liście, szyszki, suche igły, które spadły z drzew. Wycieczka była również okazją do rozmowy, w jaki sposób należy zachowywać się w lesie, aby nie niszczyć przyrody. Piękna przyroda oraz leśne krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt . Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Udostępnij