„Nasza podróż po Meksyku”

W grudniu przedszkolaki wybrały się w kolejną daleką podróż, bo aż do Ameryki Północnej, a dokładnie do Meksyku. Zainspirowane ciekawymi opowieściami i obrazami z tamtych regionów dzieci, postanowiły zaprosić Panią dyrektor Ewę Ostrowską, która miała okazję naprawdę odwiedzić ten niezwykły kraj. Pani dyrektor przybliżyła nam najciekawsze zabytki kultury, różnorodność przyrody oraz zwyczaje tamtejszych mieszkańców. Szczególnie zaciekawiło nas codzienne życie mieszkańców małych wiosek i zabawy dzieci z Meksyku. Przedszkolaki były pod wrażeniem nietypowych pamiątek przywiezionych przez naszego gościa, jak maska, banknoty czy kij deszczowy – etniczny instrument muzyczny. Dzieci wykonały prace plastyczne dotyczące tematu, które można było podziwiać w holu przedszkola. Nauczyły się także wesołej piosenki o Meksykaninie, którą zaśpiewały na koniec spotkania.

Udostępnij