Wycieczka do Warszawy klas ósmych

13 grudnia 2018 roku uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami ( p. Witkowski, p. Koczorowska, p. Otuszewski oraz p. Świergiel) pojechali do Warszawy. Wycieczka była jednodniowa jednak udało nam się sporo zobaczyć( wyjeżdżaliśmy o godzinie 4:15 o zgrozo!). Pierwszym punktem programu było muzeum Powstania Warszawskiego, w którym zostaliśmy podzieleni na trzy grupy tak aby najwięcej wynieść z tej wizyty. Przewodnicy z muzeum bardzo ciekawie i przejmująco wprowadzili uczniów niełatwa historię powstania i ciężkich losów jego bohaterów zarówno w czasie jego trwania jak i po jego zakończeniu. Muzeum jest niezwykle bogate w eksponaty oraz w relacje naocznych światków. Muzeum posiada wiele stanowisk interaktywnych co ułatwia odbiór. W ramach zwiedzania obejrzeliśmy film miasto ruin ukazujący bezmiar zniszczeń Warszawy po upadku Powstania Warszawskiego. Następnie udaliśmy się na Wojskowe Powązki będące cmentarzem wielu żołnierzy oraz sławnych Polaków. Między innymi byliśmy na grobach żołnierzy Batalionu „Zośka „ i „Parasol” gdzie zapaliliśmy znicze. Odwiedziliśmy również grób Ireny Szewińskiej i Władysława Komara . Udało nam się odnaleźć grób sławnego pilota Dywzjonu303 Jana Zumbacha. Kolejnym punktem programu był, krótki spacer po Warszawie .Rozpoczął on się przy grobie nieznanego żołnierza ,gdzie mogliśmy zobaczyć odprawę wart. Potem przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem na Stare miasto gdzie nakręcił na polot wycieczki film z drona (załaczni w postaci linku) Dane nam było zobaczyć Warszawę w świątecznej odsłonie mieniąca się światłami i dekoraacjami na każdym kroku . Ostatnim punktem były odwiedziny w Centrum Nauki Kopernik, które w przystępny i ciekawy sposób mówi o zawiłych aspektach fizyki.

https://drive.google.com/file/d/1Er7fsCnEXXxfgkr4liPm8XFH193nsItE/view?usp=sharing_eil&ts=5c135a02

Udostępnij