Nowości w bibliotece szkolnej #9

Szanowni Uczniowie,

do zbiorów biblioteki szkolnej włączyliśmy w ostatnim czasie książki Katie Clapham Zaginiona księgarnia i powieść Magdaleny Kiełbowicz Huczy jak w ulu. Poniżej znajduje się krótka informacja o fabule pozycji, zachęcamy do zapoznania się.

Katie Clapham, Zaginiona księgarnia

Milly uwielbi czytać i regularnie uczestniczy w spotkaniach w pobliskiej księgarni. Jej właścicielka, pani Minty, wie o

książkach wszystko. Jednak pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta. Nikt nie wie, co się stało z panią Minty i jaki los czeka wspaniałe miejsce, które stworzyła.

Magdalena Kiełbowicz, Huczy jak w ulu

Z pozoru zwyczajna ulica Makowa kryje w sobie wiele tajemnic i dziwów. Przerażająca Józefina, rezydująca w miejscowych śmietnikach, okazuje się sławna śpiewaczką operową, zaś list w butelce – sekretną wiadomością od przyjaciela. Natomiast główna bohaterka, Ula Hernik, marzy o tym, żeby zostać badaczką lwów i dyrektorką ogrodu zoologicznego. W tle pojawia się historia uprowadzenia taty Uli przez somalijskich piratów oraz przyrządzania pikantnego dżemu tylko dla odważnych. Opowieść jest pełna barwnych, różnorodnych postaci, których nie sposób nie polubić. To ciepła, rodzinna opowieść o życiu w wielopokoleniowej rodzinie, kochającej się bez względu na słabostki poszczególnych jej członków.

Zachęcamy do zamawiania książek. Przypominamy, że w związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w szkole, nadal korzystamy z opcji zamawiania. Wystarczy przesłać wiadomość na Librusie do p. Ewy Janas (bibliotekarki), a o tym, kiedy książka będzie gotowa do odbioru w portierni, zostaniecie poinformowani.

Pracownicy biblioteki szkolnej

Udostępnij