Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września obchodziliśmy w przedszkolu wyjątkowe święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten został ustanowiony, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W tym roku grupa czerwona uczciła ten dzień na sportowo. Dzień rozpoczął się od gimnastyki. Gdy poranne ćwiczenia zostały zakończone, dzieci przeniosły się na przedszkolny plac rowerowy gdzie mogły kontynuować zabawę. Gdy już wszystkie kolorowe bańki zostały wyłapane, obręcze wyskakane a plac pokolorowany przez dzieci, z satysfakcją mogły wrócić do przedszkola. Przedszkolaki z grupy zielonej i niebieskiej zostały zaproszone do wspólnych zabaw i udziału w konkurencjach sportowych. Dzieci rzucały kółkami do celu, chodziły z woreczkami na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej przy wesołej muzyce, oraz zmagały się z balonami. Na zakończenie wspólnych zabaw Przedszkolaki otrzymały dyplomy, oraz drobne upominki. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

 

 

Udostępnij