Październik w Świetlicy 108

1). W październiku 2023r. obchodziliśmy m. in. Dzień Fryzjera,  podczas którego uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca fryzjera. Fryzjer damski wykonuje różne zabiegi fryzjerskie w tym: strzeżenia, modelowania, koloryzacji włosów, układania i utrwalania różnych fryzur. Doradza: pielęgnację włosów, dobór odpowiedniej fryzury i jej koloru. Natomiast fryzjer męski skupia się wyłącznie na strzyżeniu męskich fryzur i zarostu oraz golenia zarostu. Używa brzytwy tak często jak nożyczek. Są fryzjerzy specjalizujący się zarówno w strzyżeniu damskim i męskim. Ten zawód ma charakter usługowy.

2). Obchodziliśmy również Dzień Artysty. Artysta to osoba tworząca dzieła w oparciu o własną koncepcję nadając jej niepowtarzalny charakter. Kompozycja to układ elementów zestawionych ze sobą w taki sposób, aby tworzyły  harmonijną całość. Uczniowie wykazali się kreatywnością wykonując własne kompozycje, oryginalne, przyciągające uwagę. Namawiamy Państwa do podziwiania kreatywnych  prac naszych uczniów.

3). Z okazji 40 –lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 15 uczniowie poszerzali swoją wiedzę grając w grę planszową o SP15.Uczniowie dzielnie odpowiadali na pytania związane z historią Szkoły. Uczeń klasy 1a Tymoteusz Czachorowski ukończył pierwszy grę i otrzymał medal „ZSP 6”. Gratulujemy !

4). Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat oznak jesieni (m.in. dlaczego: liście stają się kolorowe, a dni krótsze, chłodniejsze. Jak zmienia się położenie Słońca nad horyzontem, jak zwierzęta przygotowują się do zimy, zbierając zapasy, a ptaki odlatując do ciepłych krajów). Posiadając wiedzę o jesieni  rozwiązywali krzyżówki i  rebusy. Zachęcamy do podziwia prac plastycznych wykonanych przez uczniów.

Udostępnij