Październik w świetlicy 204

W październiku praca nasza skupiona  była w szczególności  na obchodach 40-lecia naszej szkoły.Dzieci poznawały historię szkoły, sylwetkę naszego patrona Jana lll Sobieskiego. Wykonywaliśmy prace plastyczne, gazetki okolicznościowe. Dzieci z naszej świetlicy brały udział w filmie pt.” Jeden dzień z życia naszej szkoły”. Rozmawialiśmy  na temat zwierząt,  które mamy w domu, jak należy  się nimi opiekować, czytaliśmy wiersze o zwierzątkach,  rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki związane ze „Światowym Dniem Zwierząt”. Rozmawialiśmy o pracy nauczyciela, jak dzieci widzą pracę nauczyciela i za co go lubią i doceniają. Wykonaliśmy laurki i prace plastyczne „Portret mojej Pani”. Rozmawialiśmy o znaczeniu poszanowania i nie marnowania jedzenia, powstał plakat na ten temat. Wykorzystaliśmy ładną pogodę i spędzaliśmy ruchowo czas na boisku szkolnym.

Udostępnij