Podsumowanie akcji „Świąteczne kartki dla hospicjum”

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory.

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Niebo – ziemi, niebu – ziemia,

wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Drzewa – ptakom, ptaki – drzewom

Tchnienie wiatru – płatkom śniegu…

 

Kochani,

nadszedł ten dzień, gdy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Wasze kartki świąteczne również są już w drodze do podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu. Bardzo dziękuję za przepiękne życzenia na ślicznych i pomysłowych kartkach własnej roboty. Łącznie kartki przekazało 71 uczniów – wolontariuszy, a było ich w sumie 232.

Pani Kasia, u której byłam osobiście, wzruszyła się, kilka razy odczytywała życzenia i zachwytom nie było końca. Sprawiliście, że osobom, które na co dzień nie mają wielu powodów do radości, zrobiło się cieplej na sercu, a u niektórych pierwszy raz od dawna zagościł na twarzy uśmiech.

A ponieważ dobro wraca do człowieka, to życzę Wam wielu dobrych Aniołów wokół, które otulą Was dobrocią i miłością.

Serdecznie dziękuję też Rodzicom za zapał i zaangażowanie.

Wszystkim Wolontariuszom – dużym i małym wraz ze świątecznymi życzeniami przesyłam drobny muzyczny upominek:

https://www.youtube.com/watch?v=_sqfBMN48S0&ab_channel=Stanis%C5%82awTylenda

Pozdrawiam

Sylwia Małecka

Udostępnij