Spotkanie z pielęgniarką

14.05.2019 r. gościliśmy szkolną panią pielęgniarkę, która poinstruowała dzieci jak należy poprawnie myć zęby.Najpierw omówiła dokładnie akcesoria, jakie są niezbędne do utrzymania higieny jamy ustnej.Na modelu szczęki wskazała na błędy jakie najczęściej popełnia się przy tym zabiegu oraz prawidłowość wykonywania ruchów szczoteczką zwykłą oraz elektryczną.Zwróciła uwagę na skutek nie mycia zębów, który może wywoływać próchnicę zębów, a ta z kolei może przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych w całym organizmie. Zachęcała też do ograniczenia słodyczy , które są dobrą pożywką dla bakterii wywołujących próchnicę oraz do stosowania diety bogatej w składniki budujące kości i zęby.Na spotkaniu dzieci mogły zadawać pytania oraz dzielić się swoimi spostrzeżeniami związanymi z utrzymywaniem higieny jamy ustnej oraz zabiegiem przeprowadzanym w szkole – fluoryzacją.

Udostępnij