ZAJĘCIA Z PANEM ADAMEM GATNIEJEWSKIM

Dnia 23.05.2019 r.po raz drugi w tym roku szkolnym gościł u nas pan Adam Gatniejewski -miłośnik ptaków -jerzyki. Przygotował pokaz multimedialny, w którym przedstawił wędrówki tych ptaków w ciągu roku oraz ich przyczynę.Opowiedział też wiele innych ciekawostek z życia tych sympatycznych zwierząt.Zwrócił także uwagę na fakt iż, z roku na rok populacja jerzyków spada na skutek niewłaściwych działań człowieka.W trakcie prezentacji zadawał dzieciom zagadki obrazowe związane ze znajomością ptaków, które bytują w naszym otoczeniu ( wróble, gołębie, sikorki).Na koniec spotkania pan Adam zaproponował wyjście na zewnątrz z myślą, że będziemy mieli szczęście i zobaczymy jerzyki.Niestety nie zobaczyliśmy żadnego, gdyż zwykle widoczne są dopiero przed wieczorem, kiedy wracają do swych schronów ,jakimi są szczeliny i wgłębienia w budynkach.Uczniowie serdecznie podziękowali gościowi za przybycie i przekazanie ciekawej wiedzy.

Udostępnij