ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dzień Języka Angielskiego, który przypada 23 kwietnia, to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Język angielski jest językiem, którym posługuje się najwięcej ludzi na świecie. Mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina – dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowy. Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień prezentując swoje ulubione angielskie słowa.

Lena Lipska 6a

Kacper Kaźmierski 1c

Julia Zuchmańska 2c

Kinga Kaźmierska 5a

Piotr Pawlicki 4a

Martyna Kowalczyk 8a

Mateusz Kamola 7c

Oliwia Zdrojewska 5a

Franek Antczak 4c

Janek Antczak 7d

Antek Kulczycki 3a

Wiktoria Pawlicka 7b

Emilia Taube 5a

Zuzanna Sobczak 7c

Martyna Sierpowska 8b

Marcel Rau 7c

 

Dziękuję za zaangażowanie!

Katarzyna Mielcarz

Udostępnij