Święto książki z biblioteką szkolną i DKK

Szanowni Państwo,

kwiecień jest miesiącem niezwykłym dla bibliofilów i miłośników czytania książek. W tym czasie świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

2 kwietnia obchodziliśmy rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. W dzień urodzin duńskiego baśniopisarza obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Z kolei 23 kwietnia miało miejsce doroczne święto organizowane przez UNESCO – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wydarzenie to, obchodzone od 1995 roku, ma na celu nie tylko promocję czytelnictwa, ale również propagowanie ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

źródło: pixabay.com

Z tej okazji Biblioteka szkolna we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki przygotowała czytanie baśni Andrsena Królowa śniegu. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym fragmentem – opowiadaniem, które przeczytała Małgorzata Antczak z 4b.

Zachęcamy również do rozwiazania quizu dotyczącego baśni (wystarczy kilknąć w obrazek).

Pracownicy biblioteki szkolnej