„Tydzień Ziemniaka” w grupie III

W dniach 09-13.10.2017r. obchodziliśmy Tydzień Ziemniaka. Były zawody w zbieraniu ziemniaków, rzucaniu do garnka oraz bieg z ziemniakiem. Nie obyło się bez „Ziemniaków – Cudaków”, figurek wykonanych z ziemniaków – tutaj nasze przedszkolaki wykazały się szczególną kreatywnością i powstały fantastyczne postacie. Nie nudziło nam się w tym tygodniu. Dzieci wykonały piękne prace za pomocą techniki stemplowania, oczywiście przy użyciu ziemniaków. Na zakończenie całego tygodnia ubraliśmy się na brązowo, aby uczcić Dzień Brązowy. Wesołych zabaw w tym dniu było wiele np. dmuchanie brązowych piórek, poszukiwanie kasztanów ukrytych w sali, tworzenie jesiennych drzew z brązowej bibuły. „ziemniaczany” tydzień upłynął na radosnej zabawie.

 

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *