Wizyta Pana policjanta

W środę 24 maja nasze przedszkole odwiedził Pan policjant z Komisariatu Poznań-Północ. Celem takiego spotkania było przekazanie przedszkolakom wiedzy na temat bezpiecznego zachowania na drodze oraz w jaki sposób reagować w sytuacjach zagrożenia: na ulicy, na podwórku, w domu, w kontaktach z osobami nieznajomymi, podając przy tym sposoby ich unikania. Nasz gość przypomniał dzieciom o konieczności korzystania z fotelika podczas jazdy samochodem, używania kasku na rowerze, oraz o noszeniu elementów odblaskowych. Ze strony przedszkolaków padały pytania o codzienną pracę policjantów.

Była to również dobra okazja na to, aby dzieci zbudowały pozytywne skojarzenia z Policją. Po tym spotkaniu dzieci już wiedzą, że policjant to osoba, do której w każdej niebezpiecznej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Udostępnij