Wizyta w bibliotece

W poniedziałek, dn. 04.03.2019r. dzieci z grupy II odwiedziły Bibliotekę Raczyńskich, filię 62. Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą. Od września w grupie II realizowany jest program „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, podczas którego dzieci mają możliwość podejmowania różnorodnej aktywności „w obecności” maskotki grupowej – Misia Tulisia. Realizowane w ramach projektu zadania sprzyjają budzeniu zaciekawienia książką, przekazywania za pomocą literatury wartości moralnych oraz promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych. Ku radości naszych przedszkolaków miś towarzyszył nam również w bibliotece. Dzieci z zaciekawieniem oglądały regały z książkami oraz rozpoznawały tytuły znanych im bajek i opowiadań. Na dzieci czekało wiele zadań – odszukanie ukrytych wiosennych kwiatów z papieru, zabawa „Bocian i żaby” oraz wysłuchanie utworu pt. „Wiosna Toli”. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały wspólnie pracę plastyczną – bukiet wiosennych kwiatów oraz podziękowały Pani bibliotekarce za ciekawą wizytę.

Udostępnij